شبکه اجتماعی

نان به نرخ روز خوردن

گندم ، در مدینه کم و گران شده بود. امام صادق علیه السلام از این موضوع مطلع شدند و به "معتب" که مایحتاج منزل را تهیه می کرد فرمودند:
"گندم در حال گران شدن است، ما در خانه چه مقدار گندم داريم؟"
معتب پاسخ داد :
"به مقداری كه چندين ماه را كفايت كند، گندم ذخيره داريم."
امام فرمودند:
"آنها را در بازار بگذار و بفروش!"
معتب با تعجب گفت :
"گندم در مدينه ناياب است، اگر اينها را بفروشيم ديگر خريدن گندم براى ما ممکن نخواهد شد."
امام تاکید کردند :
"سخن همين است كه گفتم ، همه گندم ها را در اختيار مردم بگذار و بفروش!"

معتب، گندم ها را فروخت و نتيجه را به امام اطلاع داد.
امام صادق علیه السلام فرمودند:
"بعد از اين ، نان خانه مرا روز به روز از بازار بخر؛ نان خانه من از اين پس، بايد نيمى از گندم و نيمى از جو باشد و نبايد با نانى كه در حال حاضر، توده‌ی مردم مصرف مى كنند، تفاوت داشته باشد."

بحارالانوار ، جلد ۴۷ ، صفحه ۵۹
15 آذر 1396 15:57
127
همزمان با فرارسیدن دهم ذی‌الحجه؛ روز عرفه و وقوف حاجیان در صحرای عرفات، شیعیان سراسر جهان، دعای پرفیض عرفه را در مساجد و حسینیه‌ها زمزمه می‌کنند.

اسامی و نشانی برخی اماکن پایتخت ایران اسلامی برای برگزاری مراسم روح‌بخش دعای عرفه به شرح ذیل است:ردیف نام هیأت سخنران/مداح نشانی ساعت شروع
1- آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) احمد زین‌العابدین‌فرد آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) 14
2- امامزاده صالح(ع) حسن میرزایی تجریش، امامزاده صالح 14
3- امامزاده علی‌اکبر(ع) محمود ازگلی چیذر 14
4- مسجد دانشگاه تهران حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان/سعید حدادیان خ انقلاب، دانشگاه تهران 14:30
5- حسینیه صنف لباس فروشان منصور ارضی/ ابوالفضل بختیاری خ سعدی جنبوی، حسینیه صنف لباس فروشان 14
6- حسینیه آیت‌الله حق شناس غلامعلی سماواتی میدان شهدا، حسینیه آیت‌الله حق شناس 15
7- هیأت رزمندگان اسلام محمدرضا طاهری بزرگراه بسیج، بعد از 20 متری افسریه، خیابان شهید رحیمی، حسینیه شهدای بسیج 14
8- هیأت الرضا عبدالرضا هلالی اتوبان محلاتی، خیابان هفده شهریور 14
9- امامزاده حسن(ع) حجت‌الاسلام شهاب مرادی/رضا پوراحمد میدان قزوین - خ قزوین - بعد از پل نواب - خ امین الملک - آستان مقدس امامزاده حسن(ع) 14
10- حسینیه هدایت حجت‌الاسلام شیخ حسین انصاریان/علی مهدوی‌نژاد میدان قیام، حسینیه هدایت 14
11- مهدیه امام حسن مجتبی(ع) سعید حدادیان خ آزادی، بعد از یادگار امام(ره)، مهدیه امام حسن مجتبی(ع) 12
12- کهف الشهدا حجت‌الاسلام ادیب یزدی/ حیدر توکل، یوسف ربیعی ولنجک، انتهای بلوار دانشجو، خ البرز دوم، گلزار شهدای گمنام کهف الشهدا 14
13- سرچشمه (شهدای هفتم تیر) حجت‌الاسلام زائری/ داود درودیان، سیدعلی صالحی خوانساری نرسیده به چهارراه سرچشمه، انتهای کوچه صیرفی‌پور،یادمان شهدای هفتم تیر 14:30
14- مسجد امام حسین(ع) میدان امام حسین(ع)، مسجد امام حسین(ع) 14
15- برج میلاد طبقه همکف برج میلاد سیدمهدی صیفی 14
16- دانشگاه امیرکبیر
حجت الاسلام دکتر رفیعی / مصطفی سماواتیمسجد دانشگاه صنعتی امیرکبیر 14:30
17- دانشگاه صنعتی شریف حجت‌الاسلام قاسمیان/ احمد عباسی خیابان آزادی، مسجد دانشگاه صنعتی شریف 15
18- حسینیه عشاق‌‌الحسین(ع) علی قربانی (حاج قربان) خیابان 17 شهریور، نرسیده به میدان امام حسین(ع) 14
19- شهدای رسانه میثم نادی صادقیه، بلوار مرزداران، خ بهار، پایین‌تر از میدان علایی پور، حسینیه سیدالشهدا(ع) 14:30
20- مهدیه تهران سیدمهدی میرداماد خ ولی‌عصر(عج)، چهار راه گمرگ، امیریه، مهدیه تهران 14:30


همچنین دعای پرشور امام حسین علیه‌السلام در روز عرفه از شبکه‌های مختلف رسانه ملی نیز به صورت زنده پخش خواهد شد که به شرح ذیل است:

شبکه یک: صحرای عرفات 14:30

شبکه دو: حرم حضرت معصومه (س)

شبکه سه: آستان مقدس علی بن موسی الرضا علیه‌السلام ساعت:15:30

شبکه چهار: مسجد مقدس جمکران

شبکه پنج: مهدیه تهران

شبکه قرآن و معارف: مسجد دانشگاه تهران
01 مهر 1394 07:27
127
شطرنج با گوريل...


امریکایى ها باز هم در میانه راه اسب شان را عوض کردند. حکایت مرد فریبکار یا قلدری است که وقتی می بیند به علت ناوارد بودن در سوارکاری در حال افتادن از پشت اسب است فریاد می زند که این اسب تمام شد و روی اسب دیگری می پرد. تغییر دیرهنگام تصمیم که همواره سبب سردرگمی دیگران می شود.

این رفتار همانى است که دیگر به «دبه سیستماتیک امریکایی» تبدیل شده است. دبه در مسقط، ژنو، وین و ... نمونه این منش است.

رییس جمهور باراک اوباما زمانی بصورت کتبی به رییس جمهور برزیل و نخست وزیر ترکیه دست نوشته داد که اگر ایران بپذیرد در مورد سوخت 20 درصد،‌ آماده تامین سوخت راکتور تحقیقاتی تهران است.

او گمان می کرد ایران نمی پذیرد اما وقتی تهران موافقت کرد،‌ تعهد کتبی اش به دوسیلوا و اردوغان را در کمال ناباوری جامعه جهانی زیر پا گذاشت.

نامه‌ای را در زمستان سال 91 از طریق سلطان قابوس پادشاه عمان به ایران فرستاد که در آن به صراحت گفته شد،‌ حق غنی سازی ایران را به رسمیت می شناسد اما پس از عید نوروز ان را به فراموشی سپرد.

توافق بر سر موضوع هسته ای را پس از روزها نشست و برخاست در ژنو پذیرفت اما پس از ایجاد بارقه امید در دل بسیاری از دیپلمات ها و ناظران سیاسی بین المللی در کمال ناباوری، جان کری، این بار در مسقط پایتخت عمان باز هم چشم در چشم هیات ایرانی دوخت و چنان سخن گفت که مذاکرات به ما قبل ژنو برگردانده شد.

این رفتار سینوسی ظاهرا تمامی ندارد. 2 روز پیش هم که همه چشم ها به پایان ماراتن نفس گیر هسته ای در وین پایتخت اتریش دوخته شده بود، به یکباره با رسیدن فرمانی از کاخ سفید، صحنه به ماقبل لوزان بازگشت.

بی وفایی به تعهدات دیگر باید جزیی از DNA مذاکره کنندگان امریکایی دانست که ریشه در «دیپلماسی یک سویه امریکایی» دارد.

استفاده گسترده از قوه قهریه طى 70 سال گذشته، سبب ضعف مفرط قوه تعامل واشنگتن با دیگر بازیگران شده است.

میز مذاکرات را اغلب با کلاس دیکته اشتباه مى گیرند. نگاه آنان به مذاکره به معنای آن است که به طرف حق می دهند در مسیری که برای او تعیین می کنند حرکت کند. بده - بستان در قاموس امریکایی جایی ندارد مگر آنکه شرایط میدان بر آنان تحمیل کند.

در تازه ترین مرحله، محتواى قطعنامه جدید شورا امنیت، زمانبندى لغو تحریم ها، مساله pmd، تحقیق و توسعه، تحریم تسلیحاتى، نظام بازرسى ها،‌ ترکیب و ساز و کار کمیته نظارت بر اجرا و... برای پایان دادن به بحران مصنوعی هسته ای روی میز قرار گرفت.

صدها ساعت گفتگوی فشرده در حوزه فنی،‌ حقوقی،‌ دیپلماتیک و سیاسی صورت گرفت که حاصل آن هم،‌ پیدا شدن راه کار قابل پذیرش برای تک تک موضوعات بود.

این موارد همانند یک زنجیره متوازنند، اگر در یک مورد امتیازى داده شد که البته امرى مذموم در عرف روابط بین الملل نیست باید ما به ازاى آن. در جایی دیگر ستانده شود. چالش اصلی اینجاست که امریکا،‌ دست بگیرش در گذر زمان، رشد غول آسایی داشته اما دست بدهش متاسفانه در مرحله «نانیسم» باقی مانده است.

مذاکره با چنین موجودی، گرچه بیشتر به شطرنج با «گوریل» تعبیر می شود اما نوعی تدبیر دو سر بُرد است. دو روز دیگر،‌ دو ماه دیگر یا حتی دو سال دیگر، باز چنان به میز مذاکره باز می گردد که همگان انگشت به دهان می مانند اما مشکل آنجاست که نه رفتارش قابل پیش بینی است و نه به وعده اش می توان اعتماد کرد.

این تدبیر «ظریف» مرد متدین، امین و دیپلمات کهنه کار است که طى 18 ماه گذشته کوشش کرد به زبان دیپلماسى با امریکایی ها گفتگو کند که شایسته احترام است. براى افزایش نفوذ کلام و تاثیر قدرت استدلالش که تامین کننده منافع ملى و مصلحت امت است، دعا کنیم.
19 تیر 1394 20:24
127
چهار ويژگي ياري دهندگان اميرالمؤمنين علي (ع)... (متن سخنراني):
سخنان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای:
* امیرالمؤمنین فرمود: اَلا وَ اِنَّکُم لا تَقدِرونَ عَلی ذلِک وَ لکِن اَعینونی بِوَرَعٍ وَ اجتِهادٍ وَ عِفَّةٍ وَ سُدادٍ؛(۱) بعد از آنکه شیوه‌ی زندگی خود را - که در آن مقام والا، با آن همه امکانات، با آن‌چنان زهدی زندگی میکند - بیان کرد، فرمود: شما نمیتوانید مثل من رفتار کنید؛ امّا میتوانید به من کمک کنید؛ با چه چیزی؟ «بِوَرَعٍ»، با ورع خودتان، با پرهیز خودتان از گناه، با اجتهاد و کوشش و تلاش خودتان؛ اینها وظیفه‌ی من و شما است. هدفها را برای ما ترسیم کردند، هم هدفهای فردی و شخصی را، هم هدفهای اجتماعی و سیاسی و کلّی را. در هدف شخصی، رسیدن به اوج مقام کرامت انسانی هدف والای ما است؛ همه هم وعده داده شده‌اند که بتوانند این پرواز بلند و بی‌حد را انجام بدهند؛ توانایی شما جوانها از ماها هم بیشتر است. این اهداف شخصی است.
اهداف بزرگ اجتماعی، ایجاد حیات طیّبه‌ی اسلامی و جامعه‌ی اسلامی [است‌]؛ جامعه‌ای که افراد خود را فرصت بدهد که بتوانند به‌سوی این هدف حرکت کنند: جامعه‌ی آباد، جامعه‌ی آزاد، جامعه‌ی مستقل، جامعه‌ی دارای اخلاق والا، جامعه‌ی متّحد، یکپارچه، جامعه‌ی متّقی و پرهیزگار؛ اینها اهداف جامعه‌ی اسلامی است. دنیایی که مقدّمه‌ی آخرت است، دنیایی که انسان را ناگزیر به بهشت میرساند، ایجاد یک چنین دنیایی هدف کلان اجتماعی و سیاسی اسلام است؛ اینها را در مقابل ما ترسیم کردند. راه آن چیست؟ چه‌جور میشود به این هدفها رسید؟ همین‌طور که فرمود: «اَعینُونی» - فرمایش، فرمایش امیرالمؤمنین است - به من کمک کنید؛ یعنی آنچه را که امیرالمؤمنین در زندگی خود و تلاش و جهاد خود، همه را در این راه مصرف کرد، و آن عبارت است از ایجاد چنین دنیایی برای بشریّت در طول تاریخ؛ کمک کنید به من که این هدف انجام بگیرد. چه‌جور «بوَرَعٍ»، با ورع؛ «وَ اجتِهادٍ»، با کوشش، با تلاش، تنبلی ممنوع است، بیکارگی ممنوع است، خسته شدن ممنوع است، مأیوس شدن ممنوع است. این حرکت عظیم وقتی انجام بگیرد، آن‌وقت شما دل مبارک فاطمه‌ی زهرا (سلام‌الله علیها) را شاد میکنید، دل امیرالمؤمنین را شاد میکنند؛ چون آنها برای همین هدف آن همه تلاش کردند، آن همه مجاهدت به‌خرج دادند.
دیدار مداحان اهل بیت علیه السلام ۱۳۹۳/۰۱/۳۱

علی‌بن‌الحسین(علیه‌السلام) به یکی از کتابهای علی‌بن‌ابی‌طالب(علیه‌السلام) نظر می‌کرد - لابد کتابی از دستورات امیرالمؤمنین بوده، که آن دستورات طبق عمل و زندگی عملی خود آن بزرگوار بوده است - «فیضرب به الارض»؛ کتاب را روی زمین گذاشت، «و یقول من یطیق هذا؟» چنین عملی را چه کسی طاقت می‌آورد؟
یعنی امام سجاد که سیدالعابدین و زین‌العابدین است، در مقابل عمل و عبادت و زهد امیرالمؤمنین احساس عجز می‌کند. خود آن بزرگوار هم در نامه به عثمان‌بن‌حنیف فرمود: «الا و انکم لاتقدرون علی ذلک»؛ شما نمی‌توانید به این سبکی که من عمل می‌کنم، عمل کنید. واقعا هم انسان وقتی نگاه می‌کند، آنچه از امیرالمؤمنین نقل شده، دهشت‌آور است.
سخن در این نیست که کسی یا جامعه‌یی بتواند خود را همگون و همسان با علی‌بن‌ابی‌طالب (علیه‌السلام) بکند؛ سخن در پیدا کردن جهت حرکت جامعه و اشخاص، مخصوصا زمامداران و اولیای امور در نظام اسلامی است.
بیانات در خطبه‌های نمازجمعه ۱۳۷۰/۰۱/۱۶
17 تیر 1394 16:20
127
معتقدم واتس اپ، وایبر، تلگرام و سایر محیطهای شبیه آن رفقای حزب اللهی را در خلسه ای بی انتها وارد میکند. با یک نگاه پدیدارشناسانه احساس کاذب مطلع بودن و اثرگذار بودن و در صحنه بودن نخستین آثار ویرانگر این محیطهاست .فضایی که بتدریج جای "خلوت" ، مطالعه، حضور اجتماعی در فضای واقعی و حتی بودن با خانواده را میگیرد. برخی جوانترها به خیال خود با راه اندازی یک گروه یا باز نشر یک عکس یا ویدیو دارند کار فرهنگی میکنند. این یک دروغ آرامش بخش است. مصرف بی حد و حصر محصولات مینی مال، همه چیز را از معنا تهی میکند و باران اطلاعات بی ربط توجه و تذکار معنوی را نابود میسازد… اطلاع رسانی سریع جزو کم ارزش ترین کارهای فرهنگی است و اثر تربیتی خطرناک دارد… در این محیطها تربیت ذیل بارش اطلاعات است و این یعنی نوعی بی تربیتی…
03 تیر 1394 23:26
127
گفتم کجا ؟ گفتا به خون

گفتم چه وقت ؟ گفتا کنون

گفتم سبب ؟ گفتا جنون

گفتم مرو ؟ خندید و رفت ...و با زآمدی ... اینبار به گونه ای دیگر

و باز مرا و هزاران منه دیگر را با دستان خالی به ضریح حضورت کشاندی و دستان ما کجا و دستان تو کجا ؟

طناب دستان بسته ات قلبمان را به اسارت کشید و زجری تلخ در وجودمان که تو چه بودی و چه کردی ؟ و ما چه هستیم و چه میکنیم ؟؟؟؟؟

27 خرداد 1394 12:34
127
با سلام،

ضمن تشکر از همه عزيزان برگزار کننده دوره ختم قرآن کريم. به استحضار مي رساند برنامه مذکور تأثيرات بسيار خوبي در بنده و خانواده من داشت. هر روز در اين طرح يک حزب از قرآن را مي خوانديم. نظمي که در قرآن خواندن بنده و اعضاء خانواده به وجود آورد بسيار خوب و مهم بود. خدا به همه عزيزان جزاي خير عنایت فرمايد.
19 ارديبهشت 1394 18:18
127
وایبر يک خطر بزرگ است.
03 ارديبهشت 1394 17:12
127
متن نامه «جوانا فرانسیس» نویسنده و روزنامه نگار آمریکایی به زنان مسلمان لبنان:

در میان تهاجمات اسرائیل در لبنان و جنگ ترور صهیونیست‌ها، اکنون مسائل جهانی به موضوع اصلی خانواده‌های آمریکایی بدل شده است.من کشتار ،مرگ و نابودی را که در لبنان اتفاق افتاده می بینم ،اما من چیز دیگری را هم می بینم.

من تو را می بینم…

من نمی توانم کمکی بکنم اما می ببینم که تقریبا هر زنی ،بچه ای بغل کرده یا اطراف او بچه هایی هستند. می بینم هرچند آنها پوششی محجوبانه دارند لیکن هنوز زیباییشان می درخشد . اما این فقط زیبایی بیرونی نیست ، که متوجه آن می شوم،من چیزی عجیب در درون خود احساس می کنم ،غبطه می خورم…

اما نمی توانم چیزی بگویم ؛ فقط قدرت ، زیبایی، عفت و بیش از همه رضایت و شادی تو را تحسین می کنم. آری ، عجیب است اما به ذهن من خطور می کند که تو هر چند تحت بمباران اما از ما ، خوشحال تری.
چرا که تو هنوز زندگی طبیعی یک زن را داری . شیوه ای که زنان از ابتدا همواره چنین زندگی می کردند . در غرب هم تا دهه ۱۹۶۰ اینچنین معمول بود، تا اینکه به وسیله دشمنی مشترک بمباران شدیم.
اما ما با مهمات واقعی بمباران نشدیم ، بلکه با فساد اخلاقی و نیرنگ آلود و زیرکانه از طریق وسوسه بمباران شدیم.

آنها به جای استفاده از بمب افکن ها و جنگنده های آمریکایی ، ما را از هالیوود بمباران کردند. آنها می خواهند بعد از آنکه از بمباران زیرساخت های کشورهای شما فارغ شدند، شما را نیز اینگونه بمباران کنند . نمی خواهم این برای تو هم اتفاق بیفتد. تو هم احساس خفّت خواهی کرد همانطور که ما می کنیم. تو می توانی از این بمباران ها دوری کنی ، اگر لطف کنی ، و به ما که از نفوذ شیطانی آنها تلفات جدی داده ایم، گوش کنی.

برای اینکه هر چیزی که از هالیوود می بینی ، مشتی دروغ است ، تحریف است، نیرنگی ماهرانه است
آنها روابط نا مشروع را تحت عنوان سرگرمی بی ضرر جلوه می دهند ، برای اینکه هدف آنها انهدام اساس اخلاق جوامعی است که تشعشعات و امواج برنامه های سمّی شان را به آنان مخابره می کنند .
ملتمسانه از تو می خواهم سم آنها را نخوری . وقتی که از آن خوردی، هیچ پاد زهری برای آن نیست !! ممکن است نسبتاً بهبود بیابی ، اما هرگز همچون قبل نخواهی شد. بهتر است کاملاً از این سم دوری کنی ، تا اینکه به دنبال شفا از آسیب هایی که بوجود می آورد باشی.
آنها سعی دارند، با فیلم ها و نماهنگهای شهوت انگیز ، به دروغ ما زنان آمریکایی را شاد و راضی نشان دهند ، مفتخر به لباس پوشیدن چون هرزه ها و قانع بودن به نداشتن خانواده ؛ و تو را اینچنین وسوسه می کنند .

اکثر ما شاد نیستیم، به من اعتماد کن ! میلیون ها نفر از ما داروهای ضد افسردگی مصرف می کنیم ، از شغل هایمان متنفریم و شب ها به خاطر مردانی که می گفتند دوستمان دارند، ولی حریصانه از ما سوءاستفاده می کنند و می روند ، گریه می کنیم.

آنها می خواهند خانواده های شما را از بین ببرند و شما را متقاعد کنند که فرزندان کمتری داشته باشید . آنها با جلوه دادن ازدواج به عنوان شکلی از بردگی ، مادری به عنوان نفرین و با جلوه دادن با حیا بودن و پاک ماندن به عنوان عقب افتادگی و اُمُلی چنین می کنند . آنها می خواهند خودت ، ارزش خودت را پایین آوری و ایمان و اعتقاداتت را از دست بدهی . آنها مانند شیطانی هستند که (آدم و حوا) را فریب دادند ، تو فریب نخور! برای خودت ارزش قائل باش : من تو را به عنوان گوهر گران قیمت، طلای ناب ، یا مروارید گرانبها می بینم، (برگرفته از انجیل متی ۱۳ :۴۵).
همه ی زنان مرواریدهای گرانبهایی هستند، اما برخی از ما در مورد ارزش پاکدامنی مان فریب خوردیم. عیسی گفت : «آنچه مقدس است ، به سگان مدهید و مرواریدهای خود را پیش خوک وحشی نیندازید، مبادا آنها را پایمال کنند و برگشته ، شما را بدرند.» (متی فصل ۷ عبارت ۶ )
مرواریدهای وجودیمان بسیار گرانبها هستند ، اما آنها می خواهند به ما بقبولانند که بی ارزشند. ولی باورم کن! هیچ جایگزینی برای این نیست که بتوان در آیینه نگاه کرد و بازتاب پاکدامنی ، نجابت و عزت نفس خود را در آن دید .

مُدهایی که از زیر دست خیاطان غربی بیرون می آیند برای این طراحی می شوند که به تو بقبولاند که ارزشمندترین سرمایه تو ، جذابیت جسمی توست . اما لباسهای عفیف تو و حجاب تو در واقع پرجاذبه تر از هر مُد غربی است، برای اینکه آنها تو را به صورت اسرارآمیزی پوشانده اند و عزت نفس و اعتماد به نفس تو را جلوه می دهند .
جاذبه های جسمانی زن باید از چشمان بی لیاقت پوشانده شود، البته این باید هدیه ای باشد از طرف تو برای مردی که تو را آنقدر دوست دارد و برایت احترام قائل است که با تو ازدواج می کند . و از آنجا که مردان شما مرد اند و با غیرت و دلاور ، حق آنان نیز چیزی کمتر از بهترینی که تو عرضه کنی نیست . مردان ما دیگر حتی پاکدامنی نمی خواهند، آنها دُرّ گرانبها را درک نمی کنند ؛ آنها سنگ مصنوعی پر زرق و برق را انتخاب می کنند تا آن را نیز (پس از سوءاستفاده) رها کنند!

گوهربارترین سرمایه های تو زیبایی درونی ات ، نجابتت ، و آن چیزیست که تو را تو کرده است. اما متوجه شدم برخی زنان مسلمان از حدود تجاوز می کنند و حتی در حین حجابشان سعی دارند تا جایی که ممکن است مانند غربی ها شوند (قسمتی از موهایشان نشان داده می شود (آرایش داشته باشند و …).
چرا تقلید کنید از زنانی که به خاطر عفت و پاکدامنی ازدست رفته شان پشیمانند یا به زودی پشیمان خواهند شد؟
هیچ جبرانی برای آن ازدست رفته نیست. شما الماس های بی عیب هستید. نگذارید آنها شما را بفریبند و تبدیل به سنگ بدلی شوید . زیرا که هر آنچه شما در مجلات مد و تلویزیون های غرب می بینید، دروغ است . این دام شیطان است . طلا نمای ابلهان است.

می خواهم تو را به اعماق قلبم راه دهم و سرّی را با تو در میان گذارم ؛ احیاناً اگر کنجکاوی : ارتباط نامشروع قبل از ازدواج چندان هم جالب نیست. ما جسم مان را به مردانی دادیم که عاشقشان بودیم ، فکر می کردیم این راهی است تا آنها نیز عاشقمان شوند و با ما ازدواج کنند، همانطوری که همیشه در تلویزیون دیده بودیم . اما بدون امنیت ازدواج و علم قطعی به اینکه او همیشه با ما خواهد بود ، حتی لذت بخش هم نیست !! چنین است مسخرگی و وارونگی آن ، فقط یک هدر رفتن است . تو می مانی و اشکهایت .

به عنوان یک زن که با زن دیگر صحبت می کند ، باور دارم که تو این را فهمیدی برای اینکه فقط یک زن می تواند حقیقتا بفهمد در قلب زن دیگر چیست. حقیقتاً ما همه شبیه یکدیگریم علیرغم نژاد ، دین و ملیتمان ، قلب یک زن همه جا یک شکل است . ما عشق می ورزیم ، این کاری است که به بهترین وجه انجام می دهیم . ما خانواده هایمان را پرورش می دهیم و به مردی که دوستش داریم، آرامش و قدرت می دهیم. اما ما زنان آمریکایی فریب خورده ایم در این باور که ما سعادتمند ترین هستیم چون شغل داریم، خانه هایی شخصی داریم که می توانیم در آن تنها زندگی کنیم و آزادی، که عشق خود را نثار هر کس که می خواهیم کنیم . این آزادی نیست و آن عشق نیست.
فقط در پناهگاه امن ازدواج است که جسم و قلب یک زن می تواند ، برای عشق ورزیدن احساس امنیت کند . به چیزی کمتر از این، تن نده ، ارزش ندارد. تو حتی آن را دوست نخواهی داشت و پس از آن، حتی خودت را هم کمتر دوست خواهی داشت، سپس او نیز تو را ترک خواهد کرد.

گناه هرگز فایده ای ندارد ، همیشه تو را فریب می دهد . هرچند شرافت و کرامتم را باز پس گرفته ام ، اما هنوز هیچ چیزی جای اینکه شرافتم را از اول نمی دادم ، نمی گیرد.

ما زنان غربی شستشوی مغزی داده شده ایم که باور کنیم شما زنان مسلمان، مورد ظلم واقع شدید. اما در حقیقت این ماییم که مورد ظلم واقع شده ایم ، برده ی مدهایی هستیم که پستمان می کند ، نسبت به وزن و انداممان عُقده ای شده ایم، و گدای محبت مردانی هستیم که نمی خواهند رشد فکری یابند (مسئولیت پذیر باشند)… در اعماق وجودمان می دانیم که سرمان کلاه رفته است.

ما مخفیانه تو را تحسین می کنیم و به تو رشک می ورزیم ، با وجود اینکه برخی از ما آن را اقرار نمی کنیم.
خواهش می کنم به دیده تحقیر به ما نگاه نکنید یا فکر نکنید ما این چیزها را اینگونه که هست، دوست داریم .این تقصیر ما نیست. اکثر ما پدرانی نداشتیم تا وقتی نوجوان بودیم، از ما حمایت کنند چون خانواده های ما متلاشی شده اند. تو می دانی چه کسی پشت این نقشه است.

خواهران من، گول نخورید. نگذارید شما را هم بگیرند. پاک و با نجابت بمانید. ما زنان مسیحی، حقیقتاً نیاز داریم ببینیم زندگی زنان چگونه باید باشد. به تو نیاز داریم تا برای ما الگویی باشی، برای اینکه ما گمشده ایم. پاکی ات را نگه دار. به خاطر داشته باش، آب ریخته شده را نمی توان جمع کرد. پس با دقت محافظت کن!

امیدوارم این نصیحت را با همان روحیه ای که نیت شده بود دریافت کنی : روحیه دوستی ، احترام و تحسین.

با محبت از طرف خواهر مسیحیت: جواَنا فرانسیس
نویسنده و روزنامه نگار – ایالات متحده آمریکا

A letter from a Christian to Muslim women

March ۷th, ۲۰۰۷
By Joanna Francis
Writer, Journalist – USA

Between the Israeli assault on Lebanon and the Zionist “war on terror,” the Muslim world is now center stage in every American home. I see the carnage, death and destruction that have befallen Lebanon, but I also see something else: I see you. I can’t help but notice that almost every woman I see is carrying a baby or has children around her. I see that though they are dressed modestly, their beauty still shines through. But it’s not just outer beauty that I notice

I also notice that I feel something strange inside me: I feel envy. I feel terrible for the horrible experiences and war crimes that the Lebanese people have suffered, being targeted by our common enemy. But I can’t help but admire your strength, your beauty, your modesty, and most of all, your happiness. Yes, it’s strange, but it occurred to me that even under constant bombardment, you still seemed happier than we are, because you were still living the natural lives of women. The way women have always lived since the beginning of time. It used to be that way in the West until the ۱۹۶۰s, when we were bombarded by the same enemy. Only we were not bombarded with actual munitions, but with subtle trickery and moral corruption

Through Temptation
They bombarded us Americans from Hollywood, instead of from fighter jets or with our own American-made tanks. They would like to bomb you in this way too, after they’ve finished bombing the infrastructure of your countries. I do not want this to happen to you. You will feel degraded, just like we do. You can avoid this kind of bombing if you will kindly listen to those of us who have already suffered serious casualties from their evil influence. Because everything you see coming out of Hollywood is a pack of lies, a distortion of reality, smoke and mirrors. They present casual sex as harmless recreation because they aim to destroy the moral fabric of the societies into which they beam their poisonous programming. I beg you not to drink their poison

There is no antidote for it once you have consumed it. You may recover partially, but you will never be the same. Better to avoid the poison altogether than to try to heal from the damage it causes. They will try to tempt you with their titillating movies and music videos, falsely portraying us American women as happy and satisfied, proud of dressing like prostitutes, and content without families. Most of us are not happy, trust me. Millions of us are on anti- depressant medication, hate our jobs, and cry at night over the men who told us they loved us, then greedily used us and walked away. They would like to destroy your families and convince you to have fewer children. They do this by presenting marriage as a form of slavery, motherhood as a curse, and being modest and pure as old-fashioned. They want you to cheapen yourself and lose your faith. They are like the Serpent tempting Eve with the apple. Don’t bite

Self-Value
I see you as precious gems, pure gold, or the “pearl of great value” spoken of in the Bible (Matthew ۱۳: ۴۵). All women are pearls of great value, but some of us have been deceived into doubting the value of our purity. Jesus said: “Give not that which is holy unto the dogs, neither cast your pearls before swine, lest they trample them under their feet, and turn again and rend you” (Matthew ۷: ۶

Our pearls are priceless, but they convince us that they’re cheap. But trust me; there is no substitute for being able to look in the mirror and seeing purity, innocence and self-respect staring back at you. The fashions coming out of the Western sewer are designed to make you believe that your most valuable asset is your sexuality. But your beautiful dresses and veils are actually sexier than any Western fashion, because they cloak you in mystery and show self-respect and confidence. A woman’s sexuality should be guarded from unworthy eyes, since it should be your gift to the man who loves and respects you enough to marry you. And since your men are still manly warriors, they deserve no less than your best. Our men don’t even want purity anymore. They don’t recognize the pearl of great value, opting for the flashy rhinestone instead

Only to leave her too! Your most valuable assets are your inner beauty, your innocence, and everything that makes you who you are. But I notice that some Muslim women push the limit and try to be as Western as possible, even while wearing a veil (with some of their hair showing). Why imitate women who already regret, or will soon regret, their lost virtue? There is no compensation for that loss. You are flawless diamonds. Don’t let them trick you into becoming rhinestones. Because everything you see in the fashion magazines and on Western television is a lie. It is Satan’s trap. It is fool’s gold

A Woman’s Heart
I’ll let you in on a little secret, just in case you’re curious: pre- marital sex is not even that great. We gave our bodies to the men we were in love with, believing that that was the way to make them love us and want to marry us, just as we had seen on television growing up. But without the security of marriage and the sure knowledge that he will always stay with us, it’s not even enjoyable! That’s the irony. It was just a waste. It leaves you in tears. Speaking as one woman to another, I believe that you understand that already. Because only a woman can truly understand what’s in another woman’s heart

We really are all alike. Our race, religion or nationalities do not matter. A woman’s heart is the same everywhere. We love. That’s what we do best. We nurture our families and give comfort and strength to the men we love. But we American women have been fooled into believing that we are happiest having careers, our own homes in which to live alone, and freedom to give our love away to whomever we choose. That is not freedom. And that is not love. Only in the safe haven of marriage can a woman’s body and heart be safe to love. Don’t settle for anything less. It’s not worth it. You won’t even like it and you’ll like yourself even less afterwards. Then he’ll leave you

Self-Denial
Sin never pays. It always cheats you. Even though I have reclaimed my honor, there’s still no substitute for having never been dishonored in the first place. We Western women have been brainwashed into thinking that you Muslim women are oppressed. But truly, we are the ones who are oppressed; slaves to fashions that degrade us, obsessed with our weight, begging for love from men who do not want to grow up. Deep down inside, we know that we have been cheated. We secretly admire and envy you, although some of us will not admit it. Please do not look down on us or think that we like things the way they are. It’s not our fault. Most of us did not have fathers to protect us when we were young because our families have been destroyed. You know who is behind this plot. Don’t be fooled, my sisters. Don’t let them get you too. Stay innocent and pure. We Christian women need to see what life is really supposed to be like for women. We need you to set the example for us, because we are lost. Hold onto your purity. Remember: you can’t put the toothpaste back in the tube. So guard your “toothpaste” carefully

I hope you receive this advice in the spirit in which it is intended: the spirit of friendship, respect, and admiration

From your Christian sister with love
27 فروردين 1394 14:06
127

Meghan

Way cool! Some extremely valid points! I appreciate you penning this write-up plus the rest of the website is extremely good.


Also visit my web page - Glenna: http://computerhopenowwith.com

Desmond

Hmm it looks like your site ate my first comment (it
was extremely long) so I guess I'll just sum it
up what I wrote and say, I'm thoroughly enjoying your blog.
I as well am an aspiring blog writer but I'm still new to the whole
thing. Do you have any recommendations for rookie blog
writers? I'd definitely appreciate it.

Also visit my webpage - Catherine: http://computerhopenowwith.com

Edythe

Hi there, just became alert to your blog through Google, and found that it is truly
informative. I am going to watch out for brussels. I'll be grateful if you continue this in future.

Lots of people will be benefited from your writing.
Cheers!

Look into my web blog; windows: http://gvo.scamp.com.tw/archives/8714

Shirleen

I have checked your page and i've found some duplicate
content, that's why you don't rank high in google, but there is a tool that can help you to create 100% unique content, search for;
boorfe's tips unlimited content

my site :: LindaChief: https://BradfordSee.wix.com

Christian

Thank you a bunch for sharing this with all folks you actually understand
what you're talking approximately! Bookmarked.
Kindly also consult with my site =). We can have a link
trade agreement among us

Also visit my website; read me: http://blog.yhyxg.com.tw/archives/10577
خوشا به حال سال ۱۳۹۳
كه دوازدهمين ماهشو داره می بينه و ميره .
كاش ما هم ، قبل از رفتن!
دوازدهمين ماهمون رو ، ببينيم
و بعد بریم...!!

"اللهم عجل لولیک الفرج"
28 اسفند 1393 22:56
127
سلام علیکم
تاریخ نشان داده است،
خانمها گاهی دسته گل هایی به آب میدهند!
گاهی این دسته گل ها را ؛ به نیل و فرات، و گاهی به اروند و کارون!
گاهی هم به آبهای جزیره مجنون و گاهی به کانال ماهی و دوجی...
سلامتی همه مادران شهید و شادی دل حضرت زهرا سلام الله علیها و روح همه ی دسته گل هاشون صلوات.
28 اسفند 1393 14:53
127
عارف گرانمایه و استاد بزرگوار حاج شیخ عبد القائم شوشتری دام ظله العالی می فرمودند:
آخر الامر گره ی کار به دست خود امام زمان(عج) باز خواهد شد و در آخرین شب غیبت کبری،حضرت مهدی(عج) پس از اقامه ی نماز عشاء درکنار خانه ی کعبه ،سر به سجده می گذارند و تا صبح ذکر «أمَن یُجیبُ المُضظَرّ إذا دَعاهُ وَ یَکشِفَ السّوء»[1] را به طور مستمر می خواند.گویا قلب مبارک حضرت از این غیبت طولانی گرفته که تا اذان صبح این آیه شریفه را می خواند؛چرا که مضطر واقعی خود اوست.هنگام اذان صبح جبرئیل به خدمت حضرت می آید و سر مبارک حضرت را از سجده بر می دارد و می گوید:«ای حجت خدا،از این حالت ملائکه ی الهی به گریه افتادند،برخیز که خداوند دعایت را مستجاب و فرج را امضاء نمود.»[2]

مولا بخوان تو آیه ی «أمَن یُجیب» را
زیرا که می رسد به اجابت دعای تو
اول بیا مدینه و بنما که در کجاست
گم گشته قبر مادر درد آشنای تو

بیایید ما هم به یاری امام زمان خود بشتابیم و از هم اینک در سجده های خود آیه ی«أمَن یُجیب...» را برای فرج حضرتش بخوانیمߘ튊1.نمل/62
2.به نقل از کتاب شریف نوائب الدهور،علامه میر جهانی
17 اسفند 1393 20:14
127
در لشــگـــر 27 محمـــد رســـول اللــه ' ص '
بـــرادری بـــود کـــه عـــادت داشـــت پیشـــانی شهـــدا را ببـــوســد !
وقـتــی خــودش شهیــد شــد بچـــه هــا تصمیــم گرفتنـــد بـــه تلافــیِ
آن همــه محبـت ، پیشـــانی او را غـــرقِ بــوســه کننـــد .
پارچـــه را کـــه کنـــار زدنـــد ، جنـــازه ی بـــی ســـر او دل همه را به آتـــش کشید.

** 16 اسفند سالروز شهادت سردار خیبر شهیـــد حـــاج محمد ابراهیـــم همــت** شادی روح شهدا بلند صلوات
16 اسفند 1393 23:38
127
آمده بود مرخـــــصے.
داشتیم درباره ی منطقه حــرف مےزدیم.
لابه لای صحــــبت گفتم:
کاش مےشد من همـــراهت به جبهه بیایم !
گفــــت؛
"هیچ مےدانی ســــیاهے چادر تو از سرخے خـــــون من کوبنده تر است؟!"
همین ک حــجابت را رعایت کنے،
مبـــــارزه ات را انجام داده ای...
شهید محمدرضا نظافت
07 اسفند 1393 23:45
127

پهباد

خيلي خوب و آموزنده است براي خواهران عزيز.

ايام شهادت حضرت فاطمه زهراء (س) تسليت باد...
۲۲ بهمن
22 بهمن (2)
روز از خود گذشتن
×××
22 بهمن (2)
روز از خود گذشتن
روز آزادي ما روز نجات ميهن
روز پيروزي ما روز شكست دشمن
(22 بهمن) 2
×××
به پيش 2
به پيش اي رهروان راه الله
رسيده مژده پيروزي ما
ز ريشه بر كنيم بنياد دشمن
به ياری خداوند توانا
(الله ياور ماست، خمينی رهبر ماست) 2
×××
اي دشمن ستمگر اي ظالمين كافر
(خون شما مي‌ريزيم ما ملت دلاور) 2
(الله ياور ماست، خمينی رهبر ماست) 2
×××
22 بهمن (2)
روز از خود گذشتن
روز آزادي ما روز نجات ميهن
روز پيروزي ما روز شكست دشمن
(22 بهمن) 2
×××
(كتاب ما قرآن است مكتب ما اسلام است) 2
×××
هم رزمان 2
اي امت مسلمان
هم رزمان 2
اي الگوي دليران
(بر دشمنان بتازيد اي پاسداران قرآن) 2
(الله ياور ماست، خمينی رهبر ماست)2
22 بهمن 22 بهمن 22 بهمن
22 بهمن 22 بهمن 22 بهمن
21 بهمن 1393 08:41
127
خیلی درد داره خیلی ...

تعریف میــکرد :
همسرم توی حیــاط از روی ویلچر با صورت خورد زمیــن...
بعد که من دویــدم و از روی زمیــن بلنــدش کردم
دیــدم داره مثل ابـر بهار گریــه میکنه...
با تعجب بهش گفتم
حاجی شما توی ایـن سالهای مجروحیتت
یــه بار آخ نگفتی
چی شده؟!
گفتش نمیدونستم
زمیــن خوردن با صــورت اینـقدر درد داره ...
.
.

یا ابوالفضل
20 بهمن 1393 08:03
127
تا رمز عمليات رو گفتم ديدم داره آب قمقمه اش رو خالي ميکنه روي خاک!با تعجب گفتم :پانزده کيلومتر راهه...! چرا آب رو ميريزي...؟!گفت:مگه نگفتي رمز عمليات يا ابوالفضل العباس عليه السلام...من شرم ميکنم با اسم آقا برم عمليات و با خودم آب ببرم...!!! نامه هاي شهدا
16 بهمن 1393 23:10
127
سیاسی ترین، زیبا ترین و کوتاه ترین حدیث سیاسی:
أمیرالمؤمنین علیه السلام
کسی که موقع یاری رهبرش در خواب باشد، زیر لگد دشمن بیدار می شود.
غررالحکم ص ۴۲۲...!!!
16 بهمن 1393 23:05
127
مرد با همسر و فرزندش در حال عبور از روی پل معلق اهواز بودند. از روبرو دو سرباز امریکایی و انگلیسی که مست بودند به طرف آنها می آمدند. سرباز امریکایی با چشمان دریده به زن خیره شده بود و تلوتلو خوران به سمتش می آمد. گویا قصد بدی داشت. مرد جلو رفت تا از ناموسش دفاع کند. دعوا شد. مردم جمع شدند؛ پاسبان های ایرانی هم بودند. سربازهای مست مرد را از بالای پل به رودخانه انداختند. مردم همهمه کردند و از پاسبان ها خواستند تا آنها را دستگیر کنند. پاسبان ها گفتند: ماحق دستگیری و محاکمه آنها را نداریم!! ( بخاطر قانون کاپیتولاسیون ). پدر جلوی چشم زن و بچه اش غرق شد. دو سرباز امریکایی و انگلیسی بلندبلند میخندیدند و دور می شدند. مادر و فرزند نرده های پل را گرفته بودند و بلند بلند گریه می کردند....................

30 سال بعد . . . " شما وارد محدوده آب های جمهوری اسلامی ایر ان شده اید. بدون مقاومت تسلیم شوید."این صدای بلندگوی قایق ایرانی بود که به طرف آنها می آمد. وقتی سربازان ایرانی به قایق انگلیسی رسیدند، آنها با ترس و وحشت دست ها را بالا برده بودند. یکی شان هم خودش را خیس کرده بود!
16 بهمن 1393 09:35
127
بسم‌ الله الرّحمن الرّحیم
به عموم جوانان در اروپا و امریکای شمالی

حوادث اخیر در فرانسه و وقایع مشابه در برخی دیگر از کشورهای غربی مرا متقاعد کرد که درباره‌ی آنها مستقیماً با شما سخن بگویم. من شما جوانان را مخاطب خود قرار میدهم؛ نه به این علّت که پدران و مادران شما را ندیده می‌انگارم، بلکه به این سبب که آینده‌ی ملّت و سرزمینتان را در دستان شما میبینم و نیز حسّ حقیقت‌جویی را در قلبهای شما زنده‌تر و هوشیارتر می‌یابم. همچنین در این نوشته به سیاستمداران و دولتمردان شما خطاب نمیکنم، چون معتقدم که آنان آگاهانه راه سیاست را از مسیر صداقت و درستی جدا کرده‌اند. سخن من با شما درباره‌ی اسلام است و به‌طور خاص، درباره‌ی تصویر و چهره‌ای که از اسلام به شما ارائه میگردد. از دو دهه پیش به این سو ــ یعنی تقریباً پس از فروپاشی اتّحاد جماهیر شوروی ــ تلاشهای زیادی صورت گرفته است تا این دین بزرگ، در جایگاه دشمنی ترسناک نشانده شود. تحریک احساس رعب و نفرت و بهره‌گیری از آن، متأسّفانه سابقه‌ای طولانی در تاریخ سیاسی غرب دارد. من در اینجا نمیخواهم به «هراس‌های» گوناگونی که تاکنون به ملّتهای غربی القاء شده است، بپردازم. شما خود با مروری کوتاه بر مطالعات انتقادی اخیر پیرامون تاریخ، می‌بینید که در تاریخنگاری‌های جدید، رفتارهای غیر صادقانه و مزوّرانه‌ی دولتهای غربی با دیگر ملّتها و فرهنگهای جهان نکوهش شده است. تاریخ اروپا و امریکا از برده‌داری شرمسار است، از دوره‌ی استعمار سرافکنده است، از ستم بر رنگین‌پوستان و غیر مسیحیان خجل است؛ محقّقین و مورّخین شما از خونریزی‌هایی که به نام مذهب بین کاتولیک و پروتستان و یا به اسم ملیّت و قومیّت در جنگهای اوّل و دوّم جهانی صورت گرفته، عمیقاً ابراز سرافکندگی میکنند.

این به‌خودی‌خود جای تحسین دارد و هدف من نیز از بازگوکردن بخشی از این فهرست بلند، سرزنش تاریخ نیست، بلکه از شما میخواهم از روشنفکران خود بپرسید چرا وجدان عمومی در غرب باید همیشه با تأخیری چند ده ساله و گاهی چند صد ساله بیدار و آگاه شود؟ چرا بازنگری در وجدان جمعی، باید معطوف به گذشته‌های دور باشد نه مسائل روز؟ چرا در موضوع مهمّی همچون شیوه‌ی برخورد با فرهنگ و اندیشه‌ی اسلامی، از شکل‌گیری آگاهی عمومی جلوگیری میشود؟

شما بخوبی میدانید که تحقیر و ایجاد نفرت و ترس موهوم از «دیگری»، زمینه‌ی مشترک تمام آن سودجویی‌های ستمگرانه بوده است. اکنون من میخواهم از خود بپرسید که چرا سیاست قدیمی هراس‌افکنی و نفرت‌پراکنی، این‌بار با شدّتی بی‌سابقه، اسلام و مسلمانان را هدف گرفته است؟ چرا ساختار قدرت در جهان امروز مایل است تفکر اسلامی در حاشیه و انفعال قرار گیرد؟ مگر چه معانی و ارزشهایی در اسلام، مزاحم برنامه‌ی قدرتهای بزرگ است و چه منافعی در سایه‌ی تصویرسازی غلط از اسلام، تأمین میگردد؟ پس خواسته‌ی اوّل من این است که درباره‌ی انگیزه‌های این سیاه‌نمایی گسترده علیه اسلام پرسش و کاوش کنید.

خواسته‌ی دوم من این است که در واکنش به سیل پیشداوری‌ها و تبلیغات منفی، سعی کنید شناختی مستقیم و بی‌واسطه از این دین به دست آورید. منطق سلیم اقتضاء میکند که لااقل بدانید آنچه شما را از آن میگریزانند و میترسانند، چیست و چه ماهیّتی دارد. من اصرار نمیکنم که برداشت من یا هر تلقّی دیگری از اسلام را بپذیرید بلکه میگویم اجازه ندهید این واقعیّت پویا و اثرگذار در دنیای امروز، با اغراض و اهداف آلوده به شما شناسانده شود. اجازه ندهید ریاکارانه، تروریست‌های تحت استخدام خود را به عنوان نمایندگان اسلام به شما معرفی کنند. اسلام را از طریق منابع اصیل و مآخذ دست اوّل آن بشناسید. با اسلام از طریق قرآن و زندگی پیامبر بزرگ آن (صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌و‌سلّم) آشنا شوید. من در اینجا مایلم بپرسم آیا تاکنون خود مستقیماً به قرآن مسلمانان مراجعه کرده‌اید؟ آیا تعالیم پیامبر اسلام (صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلّم) و آموزه‌های انسانی و اخلاقی او را مطالعه کرده‌اید؟ آیا تاکنون به جز رسانه‌ها، پیام اسلام را از منبع دیگری دریافت کرده‌اید؟ آیا هرگز از خود پرسیده‌اید که همین اسلام، چگونه و بر مبنای چه ارزشهایی طیّ قرون متمادی، بزرگترین تمدّن علمی و فکری جهان را پرورش داد و برترین دانشمندان و متفکّران را تربیت کرد؟

من از شما میخواهم اجازه ندهید با چهره‌پردازی‌های موهن و سخیف، بین شما و واقعیّت، سدّ عاطفی و احساسی ایجاد کنند و امکان داوری بیطرفانه را از شما سلب کنند. امروز که ابزارهای ارتباطاتی، مرزهای جغرافیایی را شکسته است، اجازه ندهید شما را در مرزهای ساختگی و ذهنی محصور کنند. اگر چه هیچکس به‌صورت فردی نمیتواند شکافهای ایجاد شده را پر کند، امّا هر یک از شما میتواند به قصد روشنگریِ خود و محیط پیرامونش، پلی از اندیشه و انصاف بر روی آن شکافها بسازد. این چالش از پیش طراحی شده بین اسلام و شما جوانان، اگر چه ناگوار است امّا میتواند پرسش‌های جدیدی را در ذهن کنجکاو و جستجوگر شما ایجاد کند. تلاش در جهت یافتن پاسخ این پرسش‌ها، فرصت مغتنمی را برای کشف حقیقت‌های نو پیش روی شما قرار میدهد. بنابراین، این فرصت را برای فهم صحیح و درک بدون پیشداوری از اسلام از دست ندهید تا شاید به یمن مسئولیّت‌پذیری شما در قبال حقیقت، آیندگان این برهه از تاریخ تعامل غرب با اسلام را با آزردگی کمتر و وجدانی آسوده‌تر به نگارش درآورند.

سیّدعلی خامنه‌ای
۱۳۹۳/۱۱/۱
13 بهمن 1393 18:39
127
بر محمد(ص) و آل محمد(ص) صلوات
03 بهمن 1393 15:37
127
داشت می رفت مسجد. تو کوچه یک یهودی جلویش را گرفت. گفت:«من از تو طلبکارم، همین الان باید طلبم را بدهی».رسول الله گفت:« اول این که از من طلبکار نیستی و همین طوری داری این را می گویی؛ دوم هم این که من پول همراهم نیست، بگذار رد شوم.»

یهودی گفت:«یک قدم هم نمی گذارم جلو بروی.» رسول الله گفت:« درست نگاهم کن؛ تو از من طلبکار نیستی.» ولی یهودی همین طور یکی به دو کرد و بعد با حضرتش گلاویز شد.

کوچه خلوت بود کسی رد نمی شد که بیاید کمک. مردم دیدند پیامبر برای نماز نرسید، آمدند پی اش. دیدند یهودی ردای پیغمبر را لوله کرده، دور گردن حضرت پیچانده که پوست گردن او قرمز شده. تا آمدند کاری کنند از دور بهشان اشاره کرد که نیایید؛

گفت:«من خودم می دانم با رفیقم چه بکنم.» رفیقش؟ منظورش همین رفیقی بود که با ردا او را می کشاند... چشمشان افتاد در چشم هم. یهودی گفت:

«بهت ایمان آوردم، با این بزرگواری، تو بی تردید، پیغمبری».
03 بهمن 1393 15:26
127
با سلام
دوستان عزیز عکس سبزی که نوشته محمد و در شبکه های اجتماعی انتشار یافته .زیرش رو بخونید که با یه جمله انگلیسی نوشته شده. اینو برا مسخره کردن ما مسلمونا نوشتن و این عکسو بین ما منتشر کردن تا خودمون مایه تمسخر خودمون بشیم.

ما فکر میکنیم نوشته شده:
I love him more than my self
یعنی دوستش دارم بیشتر از خودم

وله در حقیقت نوشته شده:
I love him moke than my self

در انگلیسی Moke به معنی آدم کودن هستش !!!

دوستانی که با قواعد زبان انگلیسی آشنا باشند درجریانن که هیچ گاه وسط جمله ، حرف بزرگ انگلیسی نوشته نمیشه. در جمله ی زیر عکس moRe نوشته نشده بلکه
Moke
هستش.

یعنی عملا داریم خودمون از سر بی اطلاعی به پیامبر عظیم الشان اسلام بی احترامی میکنیم هم خودمونو به مسخره گرفتیم.

پس لطفا این تصاویر رو پاک و یا حداقل با یه تصویر دیگه از نام محمد (ص) جایگزین کنید.
25 دی 1393 21:03
127
از شخصی پرسیدند روزگارت چگونه است؟

اندوهگین نگاهی کرد و پاسخ داد : چه بگویم امروز از زور گرسنگی مجبور شدم کوزه سفالی که یادگار سیصد ساله ی اجدادم بود بفروشم و نانی تهیه کنم.

حکیمی زمزمه کرد: خدا روزی ات را سیصد سال پیش کنار گذاشته و اینگونه ناسپاسى
25 دی 1393 20:59
127
آيت الله هاشمي نژاد
هر گاه به هر امامي سلام دهيد ، خود آن امام جواب سلامتان را مي دهد.
ولي اگر کسي بگويد:
'' السلام عليک يا فاطمه الزهرا '' همه ي امامان جواب مي دهند
مي گويند چه شده است که اين فرد نام مادرمان را برده است.

السلام عليک يا فاطمه الزهرا
التماس دعا
24 دی 1393 00:30
127
[آقایمان امام خامنـــــــه ای]
فرموده بودند:
که هندسه دنیا در حال تغییر است
و باید آماده دیدن هندسه جدیدی برای دنیا باشیم


دقیقامتوجه نمیشدم یعنی چه،
تااینکه تو اربعين
دیدم مردم العماره شبها به دنبال زوار امام حسین(علیه‌السلام) بودند.
با یک بیان خاص می گفتند :
سیارات ، نجف ، ماکو !العماره ، مبیت ، طعام ، موجود. قسم می خوردند والله مجانا ! صبح، کاراج ، سیارات نجف ، موجود ..یعنی الان برای نجف ماشین نیست گاراژ تعطیل است..بعد از نماز صبح خودمان می بریمتان کاراج (گاراژ)
و آن هندسه جدید دنیا را الان متوجه شدم که یعنی چه !
یکی می گفت :
من زودتر گفتم ، شما مهمان من هستید .
تو را به چفیه ات قسم مهمان ما باش !!
قسم به چفیه !!! ، نماد مقاومت که هنوز بعد از سالها که از هشت سال دفاع مقدس گذشته هنوز هم بر گردن اماممان سید علی روحی له الفداه خودنمایی می کند...
چفیه ای که دیروز کارت شناسایی بسیجی ایرانی بود و امروز شده قسم مردم عراق ودنیا آنرا می‌شناسد
حالا بهتر میشه فهمید راه قدس از کربلا میگذرد یعنی چه!انقلاب ما انفجار نور بود،یعنی چه! وقتی میبینی از همه دنیا آمده اند بایک عقیده مشترک بنام:حسین(ع)
22 دی 1393 20:39
127
یه بنده خدا نشسته بود داشت تلویزیون میدید که یهو مرگ اومد پیشش ...

مرگ گفت : الان نوبت توئه که ببرمت ...

طرف یه کم آشفته شد و گفت : داداش اگه راه داره بیخیال ما بشو بذار واسه بعد ...

مرگ : نه اصلا راه نداره. همه چی طبق برنامست. طبق لیست من الان نوبت توئه ...

اون مرد گفت : حداقل بذار یه شربت بیارم خستگیت در بره بعد جونمو بگیر ...

مرگ قبول کرد و اون مرد رفت شربت بیاره ...

توی شربت 2 تا قرص خواب خیلی قوی ریخت ...

مرگ وقتی شربته رو خورد به خواب عمیقی فرو رفت ...

مرد وقتی مرگ خواب بود لیستو برداشت اسمشو پاک کرد و نوشت آخر لیست و منتظر شد تا مرگ بیدار شه ...

مرگ وقتی بیدار شد گفت : دمت گرم داداش حسابی حال دادی خستگیم در رفت!

بخاطر این محبتت منم بیخیال تو میشم و میرم از آخر شروع به جون گرفتن میکنم!

نتیجه اخلاقی : در همه حال منصفانه رفتار کنیم و بی جهت تلاش مذبوحانه نکنیم !
16 دی 1393 22:32
127

راههایی در کتاب "تعالیم معنوی " عنوان شده که اگر سرمشق روزانه شما باشد زندگیتان یک مبارزه آسان و هیجان انگیز میشود . خلاصه اش را

بخوانید :

1- سکوت : آن کسی که براستی حقیقت را تجربه میکند از همه ساکت تر است سکوت حد و مرز تجربه را نشان میدهد . اگر دقت کرده باشید

افراد خردمند چندان صحبت نمیکنند از اینسان از خردمندان فقط با درک حضورشان میتوان درس آموخت .
.
2- سلامتی : سلامتی حق مسلم شماست . آنکه بدنش قوی و سالم است ، عقلش سلیم و کامل است . پس به فکر یوگای فکر و جسم خود باشید .

3-صلح و آرامش : همیشه دنبال صلح و آرامش باشید . در انتخاب دوست یا بدست آوردن هر چیزی اول از خود سوال کنید : آیا صلح و آرامش

مرا بهم میزند ؟ بعد از آن انتخاب با خود شماست .

4- دوری از بدبینی : همیشه در هر سوراخی مار نیست . به این فکر کنید : آیا مردم و همکاران اطرافم را بدون تعصب مینگرم ؟ یا اینکه انعکاس

تصویر خودم را در آنها میبینم . هروقت کسی را میبینیم فقط خودش را ببینیم نه اندیشه های ثابت و مستقر در ضمیر شخصی خودمان را .

ادامه دارد ....
26 آذر 1393 15:03
127
چهل روز شکستن
چهل روز بریدن
چهل روز پی ناقه دویدن
چهل روز فقط طعنه و دشنام شنیدن
چه بگویم؟

چهل روز اسارت
چهل روز جسارت
چهل روز غم و غربت و غارت
چهل روز پریشانی و حسرت
چهل روز مصیبت
چه بگویم؟

چهل روز نه صبری نه قراری
نه یک محرم و یاری
ز دیاری به دیاری
عجب ناقه سواری
فقط بود سرت بر سر نی قاری زینب
چه بگویم؟

چهل روز تب و شیون و ناله
ز خاکستر و دشنام
ز هر بام حواله
و از شدت اندوه
و با خاطر مجروح
جگر گوشه‌ی تو کنج خرابه
همان آینه‌ی فاطمه
جا ماند سه ساله
چه بگویم؟

چهل روز فقط شیون و داغ و
غم و درد فراق و
فراق و ... فراق و ...
چه بگویم؟

بگویم، کدامین گله ها را؟
غم فاصله ها را؟
تب آبله ها را؟
و یا زخم گلوگیر ترین سلسله ها را؟
و یا طعنه‌ی بی رحم ترین هلهله ها را؟
و یا مرحمت دم به دم حرمله ها را؟

چه بگویم؟..
⇜السلام علیک یا اباعبدلله الحسین علیه السلام
22 آذر 1393 13:45
127
اين شعر تقديم به عزيزاني كه با خبر مسافر اربعين شدنشون دل مارو سوزوندن...
تو می روی سفر اما روایتش با ما
روایتِ پر ِ سوز ، پر ز غربتش با ما
پیاده رفتن ِ تا کربلا برای شما
و صورتی پر ِ اشک ، آه و حسرتش با ما
شلوغی ِ حرم ِ اربعین برای شما
دل و سه کنج اتاق ، اوج خلوتش با ما
ضریح در بغل و بوسه ها برای شما
زهی نبود ِسعادت ، ملامتش با ما
نماز ِعشق ، بالای سر ، برای شما
و سجده های ِ مکرر به تربتش با ما
خوش آن دمی که ببینم که گویدم ارباب:
دلی شکسته است اینجا ، حاجتش با ما...
نوكر نوشت ؛
حكمت باران در اين ايام ميداني كه چيست؟
گريه ي خيل مَلَك بر حال اين جا مانده هاست...
در جواني ز ماتمت پيرم...گر بگويي بمير...ميميرم...
11 آذر 1393 10:45
127
چه روزها که يک به يک غروب شد نيامدي/ چه گريه ها که در گلو رسوب شد نيامدي...

خليل آتشين سخن، تبر به دوش بت شکن/ خداي ما دوباره سنگ و چوب شد نيامدي...
10 آذر 1393 10:53
127
نکاتي مهم در مديريت اسلامي:

لیاقت، ملاك ارتقا

وَ إِذْ قُلْنا لِلْمَلائِكَةِ اسْجُدُوا ِلادَمَ ... (بقره، 34)
به ملائكه امر نمودیم بر آدم سجده كنند.

1.لیاقت از سابقه مهمتر است. (فرشتگان قدیمی كه سال‌ها خداوند را عبادت می‌كردند، باید برای انسان تازه به دوران رسیده، اما لایق، سجده كنند.) ارتقای سازمانی نیز باید بر مبنای شایستگی و لیاقت باشد و سابقه داشتن، كافی نیست.

عدم انهدام منابع

قالَ إِنَّهُ یَقُولُ إِنَّها بَقَرَةٌ لا ذَلُولٌ تُثیرُ اْلاَرْضَ وَ لاتَسْقِی الْحَرْثَ...(بقره، 71)
پس از آنكه قوم بنی اسرائیل خطایی مرتكب شدند، خداوند فرمود: باید گاوی را ذبح كنند كه مشخصات آن گاو را اینگونه بیان فرمود: گاوی كه نه زمین را شخم بزند و نه آن را آبیاری كند.

2.در اجرای طرح‌ها، منابع و عناصر فعال تولیدی و اقتصادی نباید منهدم شود. (لاذلول ...و لا تسقی)

پیگیری كارها

وَ لَقَدْ آتَیْنا مُوسَى الْكِتابَ وَ قَفَّیْنا مِنْ بَعْدِهِ بِالرُّسُلِ ...(بقره، 87)
خداوند به موسی، كتاب تورات عطا فرمود و پس از آن پیامبرانی پشت سر هم فرستاد تا دین الهی را تبلیغ كنند.

3.یكی از نكات لازم در راه رسیدن به موفقیت، پیگیری و تداوم برنامه‌ها برای حصول نتیجه نهایی است. (همچنانكه خداوند، پیامبران را پشت سر هم برای دعوت مردم فرستاده است.)

برخورد با متخلفان

وَ لَئِنِ اتَّبَعْتَ أَهْواءَهُمْ بَعْدَ الَّذی جاءَكَ مِنَ الْعِلْمِ ما لَكَ مِنَ اللّهِ مِنْ وَلِیٍّ وَ لا نَصیرٍ (بقره، 120)
خداوند خطاب به پیامبر اكرم صلی الله علیه و آله می‌فرماید: اگر از آنها (یهودیان و مسیحیان) پیروی كنی در حالی كه راه درست را به تو نشان دادهایم رابطهات با خداوند قطع خواهد شد.

4.پس از ابلاغ وظایف هر فرد، در برخورد با تخلف نباید هیچ تسامح و تساهلی به خرج داد. (همانطور كه خداوند حتی نسبت به پیامبرش بدون ملاحظه و با كمال قاطعیت برخورد می‌كند.)

تناسب شغل و شاغل، ارتقای پلكانی

وَ إِذِ ابْتَلى‏ إِبْراهیمَ رَبُّهُ بِكَلِماتٍ فَأَتَمَّهُنَّ قالَ إِنّی جاعِلُكَ لِلنّاسِ إِمامًا... (بقره، 124)
خداوند، حضرت ابراهیم را مورد آزمایش قرار داد و او همه آزمونها را با موفقیت گذراند.

5.برای منصوب كردن افراد به مقامات، گزینش و آزمایش لازم است. (چنانكه خداوند برای انتصاب حضرت ابراهیم به امامت او را آزمود.)
6.پست‌ها و مسؤولیت‌ها باید تدریجاً و پس از موفقیت در مراحل مختلف به افراد واگذار شود. (چنانكه حضرت ابراهیم پس از گذراندن مرحله نبوت و موفقیت در آزمایش‌ها به مقام امامت رسید.)

ارزش و تلاش

تِلْكَ أُمَّةٌ قَدْ خَلَتْ لَها ما كَسَبَتْ وَ لَكُمْ ما كَسَبْتُمْ ...(بقره، 134)
آنها امتی بودند كه درگذشتند و دستاورد آنها مربوط به تلاش خودشان می‌باشد و دستاورد شما نیز مربوط به تلاش خودتان است.

7.معیار ارزش گذاری در موفقیت افراد، میزان تلاش آنان است.

نظارت

وَ كَذلِكَ جَعَلْناكُمْ أُمَّةً وَسَطًا لِتَكُونُوا شُهَداءَ عَلَى النّاسِ ...(بقره، 143)
خداوند، خطاب به پیامبر اكرم صلی الله علیه و آله می‌فرماید: و بدین سان شما را امتی میانه‌رو قرار دادیم تا ناظر بر اعمال مردم باشید.

8. مدیریان و رهبران باید بر كارها و عملكرد زیردستان خود نظارت داشته باشند. (لتكونوا شهداء علی الناس)

قاطعیت

الْحَقُّ مِنْ رَبِّكَ فَلا تَكُونَنَّ مِنَ الْمُمْتَرینَ (بقره، 147)
خداوند، پس از نزول آیة تغییر قبله به پیامبر اكرم صلی الله علیه و آله می‌فرماید: حق، آن چیزی است كه از سوی پروردگار تو آمده است، پس هرگز به خود تردید راه مده.

9.رهبر باید از قاطعیت و یقین برخوردار باشد، به خصوص وقتی كه قانونی را تغییر داده و سنتی را می‌شكند. (فلا تكونن من الممترین)

تشویق و تنبیه

إِنَّ الَّذینَ یَكْتُمُونَ ما أَنْزَلْنا مِنَ الْبَیِّناتِ وَ الْهُدى‏ مِنْ بَعْدِ ما بَیَّنّاهُ لِلنّاسِ فِی الْكِتابِ أُولئِكَ یَلْعَنُهُمُ اللّهُ وَ یَلْعَنُهُمُ اللاّعِنُونَ‏ (159) إِلاَّ الَّذینَ تابُوا وَ أَصْلَحُوا وَ بَیَّنُوا فَأُولئِكَ أَتُوبُ عَلَیْهِمْ وَ أَنَا التَّوّابُ الرَّحیمُ (بقره، 160)
خداوند می‌فرماید: كسانی كه حقایق هدایت را كتمان كنند، مورد لعنت خدا قرار می‌گیرند، مگر آنكه توبه كنند و كارهای خود را اصلاح كنند كه در این صورت ایشان را می‌بخشم زیرا من توبه پذیر و مهربانم.

10.توبیخ بدكاران و پاداش به نیكوكاران، دو ركن ‌اساسی در زمینه ‌سازی رشد و اصلاح نادرستی‌ها در سازمان است. (یلعنهم الله ...انا التواب الرحیم)

رویه‌های سازمانی

قالُوا بَلْ نَتَّبِعُ ما أَلْفَیْنا عَلَیْهِ آباءَنا أَ وَ لَوْكانَ آباؤُهُمْ لایَعْقِلُونَ شَیْئًا وَ لا یَهْتَدُونَ (بقره، 170)
هنگامی كه به آنها گفته می‌شود: از راه خدا پیروی كنید، می‌گویند: ما از آن راهی كه نیاكانمان پیروی كردند دست بر نمی‌داریم در حالی كه ممكن است گذشتگانشان چیزی نمی‌فهمیدند و به خطا رفته باشند.

11.رویه‌های سابق سازمانی ممكن است نادرست باشد، لذا پیروی از راه و روش و منش مدیران سابق اگر همراه با استدلال و تعقل نباشد، قابل پذیرش نیست.

تفویض مسؤولیت

لا تُكَلَّفُ نَفْسٌ إِلاّ وُسْعَها ... (بقره، 233)
همه بهاندازه توانشان مكلف هستند.

12.تفویض مسؤولیت به زیردستان باید بر اساس توانایی‌هایشان باشد و به همان مقدار از ایشان انتظار داشت.

علم و توانایی، شفاف سازی

قالَ إِنَّ اللّهَ اصْطَفاهُ عَلَیْكُمْ وَ زادَهُ بَسْطَةً فِی الْعِلْمِ وَ الْجِسْمِ... (بقره، 247)
قوم بنی اسرائیل به پیامبرشان گفتند: فرمانده ای برای ما مشخص كن تا به جنگ حاكم ستمگر برویم. پیامبرشان گفت: خداوند، طالوت را به فرماندهی شما برگزید زیرا توان علمی و جسمی لازم برای این مسؤولیت را دارد.

13.قدرت علمی و توانایی جسمی برای انجام مأموریت، دو شرط لازم برای مدیران است.
14.داشتن توانایی علمی مهم تر از توانایی جسمی است. (ابتدا كلمه علم آمده سپس جسم)
15.اعلم بودن، در گزینش مدیران یك اولویت مهم است.
16. رهبر و مدیر باید زیر دستان خود را توجیه كند و ابهامات را برطرف سازد. (چنانچه پیامبر بنی‌اسرائیل دلیل انتخاب طالوت به فرماندهی را به وضوح بیان كرد.)
08 آذر 1393 21:31
127
السلام علیک یا بنت الحسین
07 آذر 1393 06:08
127
عصر حجر

عصر ارتباطات

عصر اطلاعات

عصر فن آوری

عصر دیجیتال

همه اینا ثابت میکنن که پیشرفت بشر همیشه در عصر صورت گرفته واز صبح زود بیدار شدن آدمی به جایی نمیرسه....
28 آبان 1393 23:00
127
گاهي فراموش ميکنم
که وقتي کسي کنارمن نيست,
معنايش اين نيست که تنهايم.
معنايش اينست که همه را کنار زدي,
تا خودم باشم و خودت.
28 آبان 1393 22:26
127

25 آبان 1393 19:05
127
25 آبان 1393 19:02
127
همسرم گفت:آقا!امروز جمعه است.بی خود مزاحم خانواده دکتر بهشتی نشو!
گفتم:نه بابا!ماکه با دکتر و خانواده اش این حرفها را نداریم.نیم ساعت میروم تو،مشورت میکنم و بر میگردم.
زنگ که زدم خود دکتر در را باز کرد.آستین هایش را زده بود بالا و دستهایش تا آرنج کثف بود.انگار به لوله کشی خانه رسیدگی میکرد.
بعد از سلام و احوالپرسی گفت:اگر کاری دارید بگویید چون من امروز در اختیار خانواده هستم.
فهمیدم از تعارف و رفتن تو منزل خبری نیست.کارم را گفتم و زود برگشتم.
25 آبان 1393 14:19
127
پنج شنبه ها که ساعت کار آقای بهشتی زودتر از روزهای دیگر تمام میشد از سازمان کتابهای درسی مستقیم می آمدند منزل.بعد می رفتند بیرون و خرید یک هفته را انجام می دادند.حتی وقتی گوشت می خریدند اصرار داشتند گوشت را خودشان قسمت کنند..
25 آبان 1393 14:01
127
پنج شنبه ها که ساعت کار آقای بهشتی زودتر از روزهای دیگر تمام میشد از سازمان کتابهای درسی مستقیم می آمدند منزل.بعد می رفتند بیرون و خرید یک هفته را انجام می دادند.حتی وقتی گوشت می خریدند اصرار داشتند گوشت را خودشان قسمت کنند..
25 آبان 1393 13:52
127
امام صادق علیه السلام:

گناهی كه نعمت ها را تغيير مى دهد، تجاوز به حقوق ديگران است. گناهى كه پشيمانى مى آورد، قتل است. گناهى كه گرفتارى ايجاد مى كند، ظلم است. گناهى كه آبرو مى بَرد، شرابخوارى است. گناهى كه جلوى روزى را مى گيرد، زناست. گناهى كه مرگ را شتاب مى بخشد، قطع رابطه با خويشان است. گناهى كه مانع استجابت دعا مى شود و زندگى را تيره و تار مى كند، نافرمانى از پدر مادر است.
علل الشرايع، ج 2، ص 584
24 آبان 1393 20:32
127
کلامی زیبا ازامام علی(ع) :

اي مالك ! بدان اگر مهربان باشی تورا به داشتن انگيزه های پنهان متهم ميكنند، ولی مهربان باش. اگرشريف و درستكارباشی فريبت ميدهند ، ولی شريف ودرستكار باش . نيكيهای امروزت را فراموش ميكنند، ولی نيكوكار باش . بهترينهای خودت را به ديگران ببخش ، حتی اگر اندك باشد . درانتها خواهی ديد آنچه مي ماند ميان تو و خداي توست، نه ميان تو ومردم.......

*نهج البلاغه *
24 آبان 1393 20:17
127

ش الماسیان

خیلی خیلی عالی بود ممنون
پیرمردی هر روز تو محله میدید پسرکی با کفش های پاره و پای برهنه با توپ پلاستیکی فوتبال بازی میکرد
روزی رفت ی کتانی نو خرید و اومد و به پسرک گفت بیا این کفشا رو بپوش
پسرک کفشا رو پوشید و خوشحال رو به پیرمرد کرد و گفت: شما خدایید؟!
پیرمرد لبش را گزید و گفت نه!
پسرک گفت پس دوست خدایی چون من دیشب فقط به خدا گفتم كه کفش ندارم...

(دوست خدا بودن سخت نيست)
23 آبان 1393 09:26
127
اینجا ایران است, قدرت اول نظامی منطقه.
اینجا ایران است, جزو چهار کشور موفق در شبیه سازی حیوانی.
اینجا ایران است, دومین کشور برتر دنیا در تحقیقات مغز و نخاع دنیا.
اینجا ایران است, کشوری که القاعده, داعش, طالبان که هیچ, حتی آمریکا و اسراییل هم نمیتوانند امنیتش را بی ثبات کنند.
اینجا ایران است, کشوری که تعادل سیاسی منطقه را در دست دارد.
اینجا ایران است, کشوری که وقتی میخواهند با او بجنگند, تک به تک وارد نمیشوند, بلکه بخاطر قدرت بیحدش ۸۴ کشور متحدأ به او حمله میکنند و آخر هم پس از ۸ سال نمیتوانند یک وجب از خاکش را اشغال کنند.
اینجا ایران است, جزو ده کشور برتر دنیا در علوم نانوتکنولوژی.
اینجا ایران است, تنها کشور دست یافته بر تکنولوژی هسته ای بدون کمک کشورهای دیگر.
اینجا ایران است, اولین کشور سازنده داروی گیاهی درمان ام.اس.
.
.
.
اینجا ایران است, کشوری که دشمن برای نابودی اش به این نتیجه رسید که باید خودباوری مردمانش را نابود کند...هموطن! داشته هایمان را دست کم نگیریم.
23 آبان 1393 09:15
127
#مدرسه که میرفتم
فکر میکردم......
دلگیری غروب جمعه
بخاطر ننوشتن تکالیف فرداست.
اما الان میفهمم
تکالیفی که امام-عصر(ع) داده بود یادم رفته است.....
اللهم عجل لولیک الفرج
23 آبان 1393 09:14
127
 به کودکت نگو : بر دیوار خط نکش
بلکه بگو : بر برگه ای بکش ، سپس آن را به دیوار میچسبانیم .

 نگو : برخیز و نماز بخوان و الا جهنمی میگردی
بگو : برخیز تا با یکدیگرنماز بخوانیم ، تا در بهشت نیز در کنار یکدیگر باشیم .

 نگو : برخیز و اتاق کثیف و شلخته ات را تمیز کن
بگو : دوست داری با یکدیگر اتاق را مرتب کنیم ، چون میدانم نظم را دوست داری

 نگو : بازی را تمام کن و درس بخوان زیرا درس خواندن مهمتر است
بگو : اگر دروست را به بهترین نحو تمام نمایی با همدیگر بازی خواهیم کرد

 نگو : به قسمت چپ بدنت نخواب
بگو : رسول الله به ما آموخته که بر روی قسمت راست بخوابیم

 هر کلام و حرکت ما بر روی شخصیت فرزندمان تاثیر بسزایی خواهد داشت . 
 حرکات کودکمان انعکاس اعمال ماست .
 مهر خدا ورسولش را در فرزندانتان ایجاد کنید . 
23 آبان 1393 09:13
127
هروقت مي‌خواهيم با سيد برويم توي شهر قدمي بزنيم يکي دو نفر جلوتر مي‌روند تا اگر بوي کباب شنيدند خبرش کنند. حساسيت دارد به بوي کباب. حالش خيلي بد مي‌شود. يک بار خيلي پاپِي شديم که چرا؟!

گفت :" اگر در ميدان مين بودي و به خاطر اشتباهي چاشني مين فسفري عمل مي‌کرد و دوستت براي اينکه معبر عمليات لو نرود، آن را مي‌گرفت زير شکمش و ذره ذره آب مي‌شد و حتي داد نمي‌زد و از اين ماجرا فقط بوي گوشت کباب شده مي‌آمد توي فضا، تو به اين بو حساس نمي‌شدي؟"

خاطره اي از مهدي قزلي
23 آبان 1393 09:11
127
هنگامی که در زندگی اوج میگیری
دوستانت می فهمند تو چه کسی بودی
اما هنگامی که در زندگی، به زمین می خوری
آنوقت تو میفهمی که دوستانت چه کسانی بودند . . .

به جای اینکه قصه هایی برای فرزندانمان بگوییم که به خواب بروند
سعی کنیم قصه هایی بگوییم که بیدار شوند . . .

قرار نیست در کاری عالی باشید تا آن را شروع کنید
قرار است آن را شروع کنید تا در آن کار عالی شوید . . .

بهترین ترکیبی که هر پدر و مادری می‌توانند داشته باشند
پدری است که در پشت چهره‌ی قاطع خود ، مهربان باشد
و مادری که در پشت چهره‌ی مهربانش ، قاطع باشد . . .

اعتماد ساختنش سالها طول میکشد ، تخریبش چند ثانیه و ترمیمش تا ابد . . .

خطایم را در منظر نگاه دیگران به رویم نیاور ، آنگاه بی شک مدیر قلب من خواهی بود !

با کلاس بودن یعنی آنکه بدانید چه بگویید، چه زمانی بگویید و چه زمانی خاتمه اش دهید . . .

فرار از مشکلات مسابقه ای است که
هرگز در آن برنده نخواهید شد . . .

شاد باشید
23 آبان 1393 09:09
127
اگر امام زمان غیبت کرده است ؛این غیبت ماست نه غیبت او ...این ماهستیم که چشمان خود رابسته ایم ؛این ما هستیم که امادگی نداریم .شهید چمران
23 آبان 1393 09:07
127
شهیددستغیب:

اگرسگ گرسنه ای به شما روی بیاوردوهمراه شما نان و گوشت باشد.
آیا به گفتن چخ سگ میرود؟!
چوب هم بلند کنی فایده ندارد،او گرسنه است وچشمش به غذا و دست بردار نیست.
اما اگر هیچ همراه نداشته باشی، می فهمد چیزی نداری و میرود...

دل شما مورد نظر شیطان است...
نگاهی به دل می کند اگر آذوقه اش در آن بود، (حب مال، زر و زیور، شهوت،بخل،حسادت و...) همانجا متمرکز میشود صدبارهم بگویی :
( اعوذبالله من الشیطان الرجیم ) فایده ندارد.
اگر طعمه اش را دور کنی آنگاه می بینی با یک استغفار فرار می کند.
23 آبان 1393 09:06
127